Начало / Новини / Игри на науката - лятна академия в М ...

Игри на науката - лятна академия в Музейко

Скъпи приятели,

Провеждането на Игри на науката зависи от развитието на настоящата ситуация в страната. Следете muzeiko.bg и Facebook страницата на Музейко за актуална информация, дати и условия на лятната академия.

"Игри на науката" е за деца от 7 до 10 години. Записването е на седмица с научна програма до обяд и опция за следобедна спортна занималня.

Научна програма

От Понеделник до Петък 09:00 – 13:00 часа

Цена на седмица на дете: 160 лева

До обяд се отдаваме на изследване, експериментиране и игра като неусетно децата развиват знания и умения, които могат да предават и да Ви демонстрират. И най-важното - вдъхновяват се за самостоятелни експедиции и открития.

Сутрешната ни програма е с две теми, които се редуват по седмици - Седмица на Животните и Седмица на експериментите.

В седмицата на животните научните работилници са посветени на Суперсилите на насекомите, Гнездата на птиците и Дивите котки. Разглеждаме много примери и анализираме интелигентността в природата, която осигурява защита, храна и дом на животните. Децата се научават как да правят гнездо като морски дъждосвирец, да мяукат като ягуар и да комуникират като пчелите.

В седмицата на Експериментите ще научим колко тежи атмосферата, какво е атмосферно налягане и как всъщност дишаме. Ще правим опити с различните свойства на веществата и ще си построим течен небостъргач. Ако сте любопитни, малкият учен ще може да ви покаже експериментите вкъщи.

До обяд ни остава време и за игри в Музейко, Планетариум, разходка в Зоопарка или Уъркшоп по анимация.

Спортна занималня

От Понеделник до Петък от 13:00 до 17:00 часа

Цена на седмица на дете: 130 лева

Можете да се запишете на Спортна занималня, само ако сте записани за Научната програма в съответната седмица.

Спортната занималня включва активности в парка, игри в спортната зала на Музейко и спортно ориентиране на Витоша.

Ако имате въпроси, свържете се с нас: 02/ 902 00 00 от 9:00 до 18:00 часа