Работно време

Начало / Програма / Филмова програма 9.10

Програма:

Филмова програма 9.10

13.30-14.21 – “Водни пътища. Патагония” (Испания, 2014, Микел Сарасола, 51’)

Една различна експедиция с каяци. Трима испанци – Микел Сарасола, Аитор Гойкоечеа и Хавиер Олано, предприемат 600-километрова обиколка на Патагонския леден щит, търсейки път по непознати реки, през трудни водопади и през най-големите езера на Патагония. При това напълно самостоятелно, носейки всичко необходимо със себе си.

14.21-14.26 – “Мармотът” (Полша, Кшищоф Кокорин, Войчиех Кличка, 5’)

Високо в Татрите мармотите се възползват от спокойствието и слънцето. А долу, в ниското, за лов се готвят бракониери. Нужна им е  мармотска мас. Какво ще произлезе от срещата между двата свята? Малките гризачи, въпреки че са защитен вид в националния парк, са заплашени от изчезване. Двама „ловци” разкопават дупките им през нощта. В този случай всичко свършва добре за мармотите. За бракониерите – доста по-зле…

14.26-15.34 – “Ръката на Фатима” (Германия, Йенс Хофман, 39’)

Две млади момичета, две приятелки – швейцарката Жералдин Фаснахт и норвежката Карина Холеким, правят скокове B. A. S. E. и полети с костюми-крила от връхната точка на Ръката на Фатима – фантастичен скален обелиск в Мали, Африка. И общуват с местните хора и преди всичко – с децата, в един от най-безводните райони на Земята.

Филмовата програма е подходяща за деца над 8 години и родители.
Място: Зала 1 и 2, етаж 0
Цена на билета* за поредицата от филми: 3 лв.

* Ателиетата и филмите са достъпни само с билет за Музейко и са с ограничен брой. Може да купите предварително своя билет на касата в Музейко или онлайн на преферециална цена от 3 лв. Цената на билетите за филмите и ателиетата в периода 7 - 9.10 ще бъде 4 лв. С цялата програма може да се запознаете тук. Организаторите си запазват правото на промени в програмата!

Метростанция

Г. М. Димитров