Начало / Училищни групи / Онлайн работилници за целия клас

Училищни групи:

Онлайн работилници за целия клас

Музейко се телепортира в твоя клас!

Виртуални образователни програми на детския научен център са разработени за ученици от 1 до 4 клас и се предлагат в два варианта:

Онлайн работилница за целия клас

Mузейко в кутийка за целия клас

Основният фокус на „Музейко онлайн работилница”
е учене чрез преживяване, като представителите на Образователния екип на  Музейко провеждат научни работилници онлайн. Подходяща е при дистанционна и присъствена форма на обучение.

“Музейко в кутийка” е научна STEAM работилница в кутия, която можете да поръчате и да отворите пред децата в класната стая, като разкриете пред тях вълнуваща тема от света на науката. Подходяща е при присъствена форма на обучение.

Съдържанието и на двете програми обхваща научни
теми с практични дейности и експерименти, залегнали в
задължителната учебна програма по природни науки
в начален етап.

Онлайн работилница за ученици от 1 и 2 клас

Концерт в гората

Знаеш ли какъв звук издава чухалчето? В тази работилница децата ще се запознаят с няколко вида птици, ще научат техните песни и начин на живот. По време на работилниците малчуганите ще имат възможност да участват активно, да се забавляват, докато учат. С придобитите знания ще могат да направят своя пееща картичка.

Онлайн работилница за ученици от 3 и 4 клас

Енергията

Какво е енергия? Какви видове енергия можем да открием около нас, както и как можем да съхраним енергийните източници на планетата ще можете да научите в нашата онлайн научна работилница. Нашите водещи чрез набор от демонстрации и опити ще поведат децата в света на науката.

Часове на провеждане

Онлайн работилниците са с продължителност един учебен час и се провеждат от вторник до петък в следните слотове:

Сутрин: от 10.00 – 10.45 ч. или от 11.30 – 12.15 ч.

Следобед: от 13.30 – 14.15 ч. или от 15.00 – 15.45 ч.

Важно

Само след предварителна заявка и потвърждение от страна на Музейко.

Изберете програма и тема според възрастта на децата и ни изпратете попълнената заявка на имейл edu@muzeiko.bg.

"Музейко онлайн работилница": 80 лв. за целия клас

Mузейко в кутийка за целия клас - STEAM кутия за деца от 1 до 4 клас

Звездни детективи

От какво са направени звездите? Знаете ли, че има сини звезди? Видео-презентацията ще даде отговор на тези и други въпроси и ще потопи децата в темата. Водещият Музейковец ще им разкрие любопитни научни факти за Космоса, планетите и звездите и ще запали любопитството им.

Работилницата включва и практически задачи!

В кутията има и материали за практическа задача. Те покриват две индивидуални и една групова проектна дейност, в която взимат участие всички деца от класа. Всички ще приложат наученото и ще развихрят творческото си въображение, докато откриват свое съзвездие, сглобяват пъзел на Северното звездно небе или си правят собствен планетариум.

В кутията съдържа още: детайлни инструкции за учителя, линк към видео-презентация и материали за всяко от децата в класа. Материалите са хартиени, защото Музейко се грижи за природата, и моли децата да ги рециклират, когато вече не са им нужни.

„Музейко в кутийка: Звездни детективи“: 7 лв./дете

Важно

• За провеждане на онлайн работолниците и преглед на видеото към кутийката е необходима стабилна интернет връзка.
  • За „Музейко в кутийка“ е нужен и проектор за прожектиране и/или екран.
  • Линкът към видео-презентацията е валиден един месец от датата на изпращане на кутийката. Насърчаваме учителите да изгледат видео-презентацията предварително.

Ако Вие сте учител и искате да резервирате онлайн работилница или да поръчате STEAM кутия

1. Изтеглете и попълнете формуляр "Заявка за МУЗЕЙКО онлайн работилница" или „Заявка за МУЗЕЙКО в кутийка“ от линковете отдолу на тази страница;
2. Изпратете формуляра на edu@muzeiko.bg;
3. Очаквайте писмено потвърждение на Вашата заявка.

Заявките се обработват в рамките на 5 работни дни.

С Общите условия за поръчка на програмата може да се запознаете ТУК.

Очакваме Ви!

Бързи връзки