Работно време
Вторник – Неделя

.
Начало / Ново / Включете се в европейска карта на не ...

Включете се в европейска карта на неформалното образование в областта на STEАM

Щастливи сме да споделим, че преди броени дни на бял свят излезе интерактивен инструмент за картoграфиране на неформалното образование в сферата на НТИИМ / STEАM (наука, технологии, инженерство, изкуство и математика) в Европа.
Разбира се, Музейко е част от тази карта и горд поддръжник на инициативата SySTEM 2020!
Ако вашата организация предлага обучение „извън класната стая“ по математика, природни и/ли социални науки, технологии, изкуства, инженерство, можете и вие да се включите в картата, като попълните краткия въпросник тук (на английски език).
Организирате ли извънучилищни програми или летни лагери? Или научни дейности в местната библиотека, в музея, в занаятитчийското ателие или по време на фестивал? Издавате ли популярно научно списание, ангажирате ли децата онлайн в научни занимания или имате друга инициатива, която предлага НТИИМ / STEAM обучение?
Присъствието на вашата организация на картата Ви носи следните ПРЕДИМСТВА:
1. Учите се от организации, които се занимават с неформално обучение;
2. Сътрудничество и обмен на идеи;
3.Присъединявате се към широка мрежа от съмишленици и получавате видимост в европейската карта на неформалното образование;
4. Допринасяте и получавате достъп до научни изследвания, които ще консултират и влияят върху образоваталните политики на регионално и на европейско ниво;
5. Получавате шанс да спечелите наградата на SySTEM 2020: безплатен пропуск за цялата конференция на Европейската мрежа на музеите и научните центрове ECSITE през юни 2019 г. в Копенхаген с включен транспорт и настаняване;
6. Споделяте предизвикателствата си с общност от партньори.
Европейската интерактивна карта се реализира с финансовата подкрепа на Рамкова програма за научни изследвания и иновации „Хоризонт 2020“ на Европейския съюз.