Начало / Новини / Три работилници от света на просвета ...

Три работилници от света на просветата и културата

09.05.2022

За Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност ще отбележим празника със специални работилници.

Работилница: „От Рибния буквар до днес“

Дали децата от миналото са имали време да ходят на училище? Лесно ли се пише на пясък и какво значи "показвател"? Чрез игри и експерименти, децата ще научат повече за развитието на българското училище от Възраждането до днес.

Арт зона: Нарисувай ми с букви

Как учим буквите? Защо са важни те? Нашите букви са специални и си имат свой празничен ден. Чудесна идея за опресняване на знанията от училище. Децата лесно запомнят буквите, когато ги свързват с любим герой или предмет. Ще развихрят въображението си, ще учат българските букви с лекота, упражнявайки фината си моторика, цветоусещането и ще стимулираме асоциативното им мислене.

Аудио-визуална приказка за буквите

Специално авторско филмче за буквите, което цели да запознае децата с важността на буквените знаци и мястото им в думите, които изговаряме. Децата ще имат възможност да се насладят на изследването на магичния свят на думите и буквите.

21 Май - Пълната програма за деня ще откриете ТУК

22 Май - Пълната програма за деня ще откриете ТУК

На 23 Май Музейко НЕ работи с индивидуални посетители.

24 Май - Пълната програма за деня ще откриете ТУК

Очакваме Ви!