Начало / Новини / Science Night: Отрова - НОВА ДАТА

Science Night: Отрова - НОВА ДАТА

Музейко и Ratio ви канят на научно парти за големи (18+)! Чакането си заслужаваше - вече можем да потвърдим новата дата на Science Night: Отрова - 9 септември (сряда)!

Какво всъщност наричаме отрова? Това са вещества и химични съединения, които могат да ни навредят или дори да ни убият. Отровни вещества има и е имало още преди да се появи животът на Земята. Елате да разнищим въпроса на тематично парти!

Кога: 9 септември (сряда) | 19:00 ч.

Къде: Музейко

Очакват ви кратки лекции и дискусии по теми:

• Какви отрови произвеждат отровните животни? Ще се опитаме да направим ясно разграничение на термините poisonous, venomous и toxic, които на български са обединени в измамно простото определение “отровен”.

• Кои са най-големите майстори на отровите сред живите организми? Дали това са змиите, гущерите и паяците или пък това са растенията, гъбите или дори едноклетъчните? По какъв начин произвеждат отровните си вещества и как ги използват? Ще се запознаете с редица необичайни примери за отровни представители сред живите организми на Земята, за много от които вероятно никога не сте чували.

• Какви опасни и потенциално смъртоносни вещества се срещаме в ежедневието си, които пък нямат много общо с живите организми? А дали опасни вещества не ни дебнат и в състава на храната ни?

На тези и други въпроси ще отговорят нашите презентатори в рамките на Science Night на 9 септември. Предвидили сме редица презентационни теми, както и демонстрации, работилници и приключенска игра с награди.

Елате, за да разберете повече за отровите във всичките им проявления - в приятна музикална атмосфера и с чаша лека отрова в ръка.

Билети: 15 лв - ТУК

В деня на събитието: 20 лв.

Билети