Начало / Новини / Проф. Христо Пимпирев очаква бъдещит ...

Проф. Христо Пимпирев очаква бъдещите антарктически изследователи

13.11.2023

На 18 ноември от 11 часа посетителите на Научно-образователен детски център Музейко ще имат възможност да се срещнат с проф. Христо Пимпирев, който ще разкаже за необятния свят на Антарктида

На 18 ноември (събота) проф. Христо Пимпирев, ръководител на XXXII Национална антарктическа експедиция, ще се срещне с децата на София.

Вълнуващият разказ за Антарктида ще започне в 11 часа в Научно-образователен детски център „Музейко”. Всичко това е част от по-голямата история за откриване и изследване на един от най-тайнствените и непокорени краища на света. Това е началото на удивително пътешествие, което ще остави следи в сърцата на всички, които се впуснат в него.

„Възможно е някое от тези деца, с които ще се срещна, да е следващият голям изследовател на Антарктида.“ – сподели проф. Пимпирев.

На 8 ноември 2023 г. от пристанище „Варна” за базата ни на о-в Ливингстън отплава военният научно-изследователски кораб „Св. Св. Кирил и Методий”, който ще подпомогне логистично и научно провеждането на XXXII Национална антарктическа експедиция.

Днес (13 ноември 2023 г.) в Националния център за полярни изследвания в СУ „Св. Кл. Охридски” бе подписан договор за сътрудничество между проф. Христо Пимпирев, Председател на УС на Българския антарктически институт и г-жа Ия Петкова, директор на ОКИ НОДЦ „Музейко”.