Начало / Новини / Изложбата "Заеднодействай с Музейко" ...

Изложбата "Заеднодействай с Музейко" в Пловдив

31.05.2022

Активна образователна pop-up изложба "Заеднодействай с Музейко" демонстрира ежедневни процеси от бита и тяхното въздействие върху природата с 5 активни и забавни модула, които разглеждат ключови проблеми и предизвикват децата и техните семействата да се включат с решения.

Открита през лятото на 2021г., "Заеднодействай с Музейко" премина през ключови обекти от магазинната мрежа на Kaufland България в столицата.

Планът по изпълнение на проекта по изложбата осъществи и събирането на петте модула в специално курирана зала в Детски научен център Музейко.

Следващата стъпка по популяризиране на каузата на pop-up изложбата е за период от една година, в който модулите да посетят три града в страната, сред които Пловдив, Стара Загора и Плевен, изпълнявайки дългосрочния фокус към устойчиво използване на ресурсите чрез рециклиране, отговорна употреба и повторно използване на материали и стоки от бита.

Първата спирка от едногодишното пътуване на модулите е гр. Пловдив, където от 4 ЮНИ ще е достъпна експозицията, с:

- Модул „Сортер“ на "Брезовско шосе" 127

- Модул „Осветление“ на "Пещерско шосе" 36

- Модулът „Водата у дома“ на  Бул. "Освобождение" 47

- Модул  „Къде отиват играчките?“ на "Цариградско шосе" 94

и очакват всички жители и гости на града на посочените адреси на обектите на Kaufland България до СЕПТЕМВРИ месец.

Повече за изложбата, можете да откриете ТУК.