Начало / Новини / Дни на унгарската наука с изложба и ...

Дни на унгарската наука с изложба и две специални събития

26.10.2022

Откриватели, изобретатели, изследователи и учени са водили и водят напред човечеството.

В изложбата "УНГАРСКИ УЧЕНИ" се представят лица от миналото, изтъкнати учени, които са изменили из основи своите научни области.

Музейко и Дворец на чудесата с Дни на унгарската наука ви очакват от 3 до 14 Ноември с изложбата "УНГАРСКИ УЧЕНИ".

Подготвили сме и две специални събития с работилници, научи експерименти и творчество.

Очакваме ви на 5 ноември, събота , с "Makers DAY - за децата изобретатели"

12 ноември, събота, с "Професия под лупа".

В тези специални дни, с препратки към изложбата, децата ще се запознаят с дейността на унгарските учени Мария Вендл, Вилма Хугонаи, Янош Бояи, Алберт Сент- Дьорди, Дьорд Ола, Габор Денеш, Янош Чонка и Калман Кандо.

Дни на унгарската наука се осъществяват в партньорство с: