Работно време

Начало / Училищни групи / Програми за 5 - 8 клас

Училищни групи:

Програми за 5-8 клас

Защо да посетите Музейко с училищна група между 5 и 8 клас?

• Млади учени и опитни педагози се грижат за незабравимото преживяване на деца и учители по време на Вашето посещение.

• Музейко разкрива вълнуващи тайни от необятния свят на науката.

• Нашите образователни програми са разработени с препратка към учебното съдържание. Децата надграждат наученото в училище, обогатяват своите знания и развиват уменията за живота днес.

Изберете си програма:

Вариант 1:

Организирана разходка с водещ | Подходящо за: 5 – 6 клас | Учебни предмети: Човекът и природата, История и География

Разходката предизвиква децата да преживеят интерактивните експозиции в Музейко, използвайки метода Лов на съкровища. Учениците получават карти със снимки или част от снимки от изложбата и те трябва сами да открият изображенията в експозицията и да изпълнят придружаващата ги задача.

Вариант 2:

Ден на игрите - Eдна научна работилница по избор и разходка сред изложбите на Музейко.

Научна работилница Въведение в клетката | Подходящо за: 5 – 6 клас | Учебен предмет: Човекът и природата

Въвежда учениците в клетъчната теория и разглежда клетката – градивна единица на живите същества. Серия от демонстрации ги запознават с процесите на обмяна на веществата, дифузия, осмоза и пропускливост на клетъчната мембрана. Всеки ученик изработва модел на клетка, докато се запознава с основните структури в нея, приготвя микроскопски препарати и извършва наблюдения на различни видове клетки.

Научна работилница Химични реакции | Подходящо за: 5 – 6 клас | Учебен предмет: Човекът и природата

Децата изследват химическите свойства на веществата и по вълнуващ начин се запознават с понятията реакция, реагент и продукти на реакция. Учениците ще разпознаят химични реакции в ежедневни ситуации и чрез серия от лабораторни експерименти ще наблюдават признаци на химични реакции.

Научна работилница ДНК | Подходящо за: 7 – 8 клас | Учебни предмети: Биология и Химия

Работилницата ДНК запознава учениците с ролята на тази молекула в определянето на наследствените белези и разнообразието на живите същества, с човешкото размножаване и зародишно развитие. Демонстрации и игри въвеждат нивата на организация на ДНК - от ген през хромозоми до геном. Дискутира се ролята на мутациите и на биотехнологиите в ежедневието ни. С практическа дейност всеки ученик влиза в ролята на генен инженер и извлича ДНК като допълва знанията си за химичните свойства на нуклеиновата киселина.

Научна работилница Клетката | Подходящо за: 7 – 8 клас | Учебен предмет: Биология

Учениците имат възможност да разширят своето разбиране за строежа и функцията на различни видове клетки. Демонстрация представя органелите в клетката. Учениците затвърждават показаното в отборна работа с макети на клетки. Под формата на игра те изследват връзката между функцията на различни човешки клетки, техните форма и съдържание, и допълват новите знания с микроскопски наблюдения.

Запишете се бързо и лесно:

1. Изпратете попълнената заявка за посещение на edu@muzeiko.bg (Заявката ще откриете под този текст)

2. Ще получите потвърждение до 3 работни дни.

3. В деня на Вашето посещение водещ от Музейко посреща групата и при организирано посещение ръководи групата по време на програмата. Присъствието на учителите осигурява пълноценно и приятно посещение.

Посещение само за учители:
Възползвайте се от възможността да разгледате нашия Детски научен център всеки петък. Необходимо е записване на телефон 02 902 00 09.

Метростанция

Г. М. Димитров