Начало / Ново / Октомври е месец на Физиката в Музейко

Октомври е месец на Физиката в Музейко

Как действат магнитите? Коя сила ги кара да се привличат или отблъскват? Защо корабите в морето не пътуват? От какво са направени звездите?  Заповядайте в „Музейко“ през октомври, за да научите отговора на този и на още много интересни въпроси от света на ФИЗИКАТА!

Октомври в Музейко е месец на ФИЗИКАТА!
Акценти в програмата:

* Нова музикална изложба: Докосни музиката! Разбери повече ТУК

* Експерименти в кухнята: Палачинки в бутилка

* Научни работилници: Течен небостъргач, Холограми

* Отворена керамична работилница – Направи си амулет

* Отворени арт ателиета - Спинер - въртележка,  Въртеливо барабанче

* Керамиката по българските земи: Приключение с подводна археология

* Специална програма за малчуганите до 5 г. на 8 октомври (вторник) и 20 октомври 2019 г. (неделя)

* Отворена лаборатория - Експерименти с растения

*  Музейко кани всички млади изобретатели в Maker Space – специално оборудвано пространство за новаторски идеи и творчески решения

* Научни закачки - забавни експерименти от света на физиката и химията, представени през темата на месеца

* Планетариум - елате с нас в необятния свят на звездите, слънцата и галактиките!

Планувайте посещение по ден в секция ПРОГРАМА.