Начало / Ново / Ноември е месец на Метеорологията

Ноември е месец на Метеорологията

Дали ще вали? Знаете ли, че можете да си направите дъжд вкъщи? Достатъчни са малко подръчни материали и знания по метеорология – науката за времето. Заповядайте в „Музейко“ през ноември, месец на метеорологията, за да ви покажем най-интересните научни демонстрации, с които да изненадате вашите приятели!

Акценти в програмата:

* Дни на будителите 1 - 3 ноември. Разбери повече ТУК

* Експерименти в кухнята: Палачинки в бутилка (9.11)

* Научни работилници: Атмоферното налягане (24.11), Символите на България (2.11), Палеонтология (10.11)

* Отворени арт ателиета - Весела дъга, Дъжд от цветове

* Керамиката по българските земи: Праистория (16.11)

* Специална програма за малчуганите до 5 г. на 5 ноември (вторник) и 17 ноември 2019 г. (неделя)

* Забавна демонстрация: Направи си мъглявина (всеки петък)

*  Музейко кани всички млади изобретатели в Maker Space – специално оборудвано пространство за новаторски идеи и творчески решения

* Научни закачки - забавни експерименти от света на физиката и химията, представени през темата на месеца

* Планетариум - елате с нас в необятния свят на звездите, слънцата и галактиките!

* Гостуваща музикална изложба: Докосни музиката! Разбери повече ТУК

Планувайте посещение по ден в секция ПРОГРАМА.