Начало / Ново / Докосни музиката! - Нова гостуваща и ...

Докосни музиката! - Нова гостуваща изложба

Празнуваме световния Ден на музиката и Рождения ден на Музейко с уникална музикална изложба!

На 1 октомври в Музейко откриваме нов свят - “Докосни музиката!”. Изложбата пристига от Германия, за да разкрие магичната връзка между музиката и науката - 12 необикновени комбинации между музикален инструмент и предмет от нашето всекидневие!

Какво е помпен орган и как звучи бутилкофонът? Каква музика може да създадем с музикален сешоар?  Изложбата ще предложи на деца и родители неограничени възможности в създаването на мелодия, напомняйки за връзката между изкуството и природните науки.

Докато експериментират и се забавляват, децата ще открият мелодията, която ни среща на всяка крачка. Заобикалящият ни свят има свое трептене и уникален звук - нужно е само да дадем воля на сетивата и въображението си!

На 1 октомври посрещаме създателя на изложбата Майкъл Брадке, който пристига специално за събитието.

Можете да видите "Докосни музиката" от 1 октомври до 31 януари 2020 г. Цената на посещението на изложбата е включена в цената на индивидуален билет за Музейко.