Начало / Ново / Дни на будителите

Дни на будителите

На 1, 2 и 3 ноември в Музейко празнуваме Деня на будителите с работилници и творчески дейности.

1 ноември, петък:

Отворена арт зона - Да си направим букви

Ще отпразнуваме Денят на буквите с творческа мозайка за деца и родители! Между всяко дете ще може да си направи своята буква!

Отворено между 10:00 и 18:00. Подходящо за деца над 5 г.

2 ноември, събота:

Научна работилница – Символите на България

Какво е Конституция? Каква е разликата между монархия и република? Кои са българските знамена – прабългарското знаме с конска опашка, знамена в средните векове, въстанически знамена, национален трибагреник? Посетете нашата работилница за да разберете тези и още вълнуващи факти от нашата история и култура.

Капацитет: 15 деца. Подходящо за деца над 7 години. Участието в работилницата е включено в цената на билета за индивидуално посещение в Музейко. Без предварително записване.

Отворена арт зона - Да си направим букви

Ще отпразнуваме Денят на буквите с творческа мозайка за деца и родители! Всяко дете ще може да си направи своята буква!

Отворено между 10:00 и 18:00. Подходящо за деца над 5 г.

3 ноември, неделя:

От приказка в приказка със Зорница Христова

Eдна история за будители и приспивачи
Имате ли будители във вашето семейство? А знаете ли, че много често будителите са тъкмо тези, които ви приспиват? Звучи смешно, нали? Но точно приказките за лека нощ могат да събудят детския ум. Затова специално за "Дните на будителите" в "Музейко" с детската писателка Зорница Христова ще направим едно пътуване в чудния свят на българските народни приказки. Заедно с децата и техните родители ще изиграем някои от най-любимите герои: ще ни трябват юнаци, лами, хитри лисици, плашливи зайчета и какво ли не още! И това е само началото на приказката...

11:30 - 12:30 I 13:30 - 14:30

Подходящо за деца над 5 години.

Музейко разказва приказки - Приказка за буквите

Къде живеят буквите? Имат ли си семейство и приятели?

Какво чакате? - Да се гмурнем в уютния свят на приказките!

11:00 - 11:20 I 15:00 - 15:20

Подходяща за деца на възраст от 2 до 5 години.

Отворена арт зона - Да си направим букви

Отворено между 10:00 и 18:00. Подходящо за деца над 5 години.