Начало / Ново / Детска Архитектурна работилница

Детска Архитектурна работилница

В месеца на Архитектурата в Музейко ви каним на детска архитектурна работилница!

Всяка неделя на септември тя ще бъде посветена на различен исторически период.

Древен Египет

1 септември 2019 г.   13:00 - 14:00 ч. I 16:00 - 17:00 ч.

В първото издание ще се пренесем в една далечна земя където от хилядолетия величествено се издигат едни от седемте чудеса на света – пирамидите. Ще прелетим над земи и морета и ще се спуснем към поречието на река Нил, където ще проследим хронологично една много древна цивилизация – египетската. Подгответе се за загадки, мистерия и още нещо … проклятието на фараона.

Антична Гърция

8 септември 2019 г.  13:00 - 14:00 ч. I 16:00 - 17:00 ч.

Ще се върнем назад във времето и ще се пренесем в Антична Гърция. Ще се запознаем с цивилизацията оставила след себе си множество храмове, открити театри и градски площади. Ще ви покажем трите основни стила – дорийски, йонийски и коринтски. Накрая всеки ще може да  създаде собствен модел на амфитеатър.

Средновековие

15 септември 2019 г.  13:00 - 14:00 ч. I 16:00 - 17:00 ч.

В това издание на Детска архитектурна работилница ще се запознаем с характерната за българското Средновековие архитектура и по-специално строителството на крепости – избиране на място за строителство, дебелина на зидовете, изграждане на защита, характерни материали. Ще разгледаме различни крепости и ще създадем модел на замък.

Ренесанс

22 септември 2019 г. 13:00 - 14:00 ч. I 16:00 - 17:00 ч.

Четвъртото издание е посветено на Ренесанса. Ще използваме въображението си и ще се разходим из улиците на Флоренция,  изследвайки типичните за ренесансовата архитектура симетрия, форма и пропорция.

Ще се потопим във фантастичния свят на Леонардо Да Винчи и ще разгледаме скиците на неговите многобройни изобретения, изпреварили времето си. Накрая всяко дете ще създаде собствен модел на катапулт и ще проверим колко най-далеч можем да изстреляме хартиено топче.

Модернизъм

29 септември 2019 г. 13:00 - 14:00 ч. I 16:00 - 17:00 ч.

В тази работилница ще продължим нашата разходка във времето и ще се запознаем с периода на Модернизма. Ще се пренесем в класните стаи на школата Баухаус, която тази година чества своята 100 годишнина и ще си поговорим за основните принципи характерни за този стил. Ще поиграем с форми, цветове и мотиви, интерпретирайки творчеството на Мис ван дер Рое, Василий Кандински, Герит Ритвелд и др. Накрая вдъхновени от наученото, децата ще си направят модел за музей.

Водещ: Маги Ръжева и екип

Работилниците са подходящи за деца между 6 и 12 г.

С предварително записване на място. Групата е ограничена до 12 деца